Grzegorz Rasiak urodzony 12 stycznia 1979 roku w Szczecinie. Zaczynał karierę piłkarską w Olimpii Poznań.

Menu

Partnerzy

Walka o wygraną

Walka o wygraną Grzegorz Rasiak na spotkaniu między Charlton Athletic a Watford, zaczął walczyć o wygraną dla swego zespołu. Jego drużyna przegrywała w tym momencie 1:2 i taki wynik utrzymał się do przerwy. Niespodziwanie na jedenaście minut po wznowieniu meczu dał znać o sobie właśnie Grzegorz Rasiak. Nasz rodak niesamowitym uderzeniem z dwudziestu metrów doprowadził do wyrównania. Niestety szczęście przeciwnej drużyny dopełnił Słowak, wbijając gol i tym samym doprowadzając do wygranej tuż przed zakończeniem meczu. Jednak bramka w wykonaniu Grzegorza Rasiaka przeszła do historii angielskiego futbolu. Angielscy kibice byli zupełnie zafascynowani grą Polaka. Zaczęto głośno o nim mówić i pisać w angielskiej i nie tylko w angielskiej prasie. Sam trener był bardzo zdziwiony i pełen zachwytu co do umiejętności polskiego zawodnika.Tym samym Grzegorz Rasiak znalazł się na ustach Anglików, którzy od tej pory zaczęli zauważać prawdziwy talent w Polaku. Od tej pory na trybunach pojawiali się jego prawdziwi fani, którzy szaleli gdy wychodził na boisko. Wielu z nich dopiero od czasu tego pamiętnego meczu stali się jego zagorzałymi kibicami.